„Atviras mikrafas“ – vienas laukiamiausių Kauno literatūros savaitės renginių. Gegužės 10 d., penktadienio vakarą į Kauno menininkų namus (V. Putvinskio g. 56) sugūžės įvairaus kalibro rašytojų, išdrįsusių pasidalinti savo kūryba su publika. Šiam renginiui jau ne pirmą kartą diriguos slemeris Jovaras Kelpšas ir prie jo prisijungs Emilė Pliuščikaitė. Pasak organizatorių, skaitymai vyksta iki vėlumos, kol tekstus perskaito visi norintys. 

Jau ketvirtą kartą vyksiantis renginys – šiais metais kiek kitoks. 2023 metų skaitymuose pirmiausia scena tekdavo literatūros ekspertų atrinktiems Kauno miesto ir regiono jauniesiems rašytojams. Šį kartą programoje neatskleista, kokie kūrėjai lips ant scenos. Galima tikėtis, kad į renginį susirinks ir pradedančiųjų rašytojų, kuriems savo kūrybą viešai skaityti teks pirmą kartą, ir patyrusių. Kas žino, galbūt gegužės 10-osios vakarą sutiksime potencialių naujųjų literatūros žvaigždžių?

Su slemo, sakytinio žodžio poezija, skaitymais kauniečiai yra puikiai pažįstami. Ne tik poeziją, bet ir prozą, o kartais net ir dramos kūrinius literatūros entuziastai susirenka skaityti į Kauno menininkų namus jau keletą metų iš eilės. Dažnai skaitymų renginius veda save slemo fanatiku praminęs minėtas Jovaras Kelpša. „Užlipęs supratau, kad man čia viskas patinka: publika, kitų slemerių pasirodymai, slemo taisyklės, visiška laisvė išsidirbinėti scenoje, tekstų tobulėjimas ir nuolatinis rašymo ir skaitymo procesas,“ – apie kas mėnesį vykstančius skaitymus ir jų atmosferą atsiliepia jaunasis kūrėjas. 

Raginame nelaikyti parašytų tekstų stalčiuje ir atsinešti juos į „Atvirą mikrafą“! Dalyvauti skaitymuose gali kiekvienas, kuris yra pasiruošęs sulaukti publikos įvertinimo. Registracija – https://bit.ly/atviras-mikrafas-24

Gegužės 8–12 dienomis jau ketvirtąjį kartą Kaunas taps literatūros centru. Tarptautinis knygų ir rašytojų festivalis sutrauks autorius ne tik iš Lietuvos ir Europos, bet ir Pietų Amerikos. Šalia tradicija tapusių renginių, kaip jaunųjų rašytojų skaitymai „Atviras mikrafas“, atsiras ir nauji formatai.

Festivalio programa.

Festivalio organizatorius – Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakultetas.

Festivalio rėmėjas – Kauno miesto savivaldybė.

Pagrindinis festivalio partneris – Goethe’s institutas.

Partneriai: Lenkijos institutas Vilniuje, Kauno menininkų namai, Kauno kamerinis teatras, savanorių asociacija „Kultūristai“.

Parengė Beata Starodubova