Programa

  • 19:00
   FESTIVALIO ATIDARYMAS

   Rašytojos Undinės Radzevičiūtės skaitymai + pokalbis. Renginį moderuoja Audrius Ožalas. Renginio vieta – Kauno menininkų namai (V. Putvinskio g. 56).

  • 17:00
   ATRADIMAI

   Rašytojos Sabrinos Janesch (Vokietija) skaitymai + pokalbis. Renginio vieta – Kauno menininkų namai (V. Putvinskio g. 56). Renginį moderuoja Vytenė Muschick.

   Renginį pristato Goethe’s institutas.

   Pokalbis ir skaitymai vyks vokiečių kalba su vertimu į lietuvių.

  • 19:00
   PASIMATYMAI

   Rašytojos Auður Ava Ólafsdóttir (Islandija) skaitymai + pokalbis. Renginį moderuoja Rasa Ruseckienė. Renginio vieta – Kauno menininkų namai (V. Putvinskio g. 56).

   Renginys vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių.

  • 17:00
   KAIMYNŲ POEZIJA

   Antologijos pristatymas + skaitymai + pokalbis. Dalyvauja: Hans Thill (Vokietija), Donatas Petrošius (Lietuva), Jaryna Čornohuz (Ukraina). Renginį moderuoja Rūta Eidukevičienė. Renginio vieta – Kauno menininkų namai (V. Putvinskio g. 56).

   Renginys vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių.

   Šis renginys yra projekto PERSPECTIVES dalis. Projektą PERSPECTIVES iš dalies finansuoja Europos Sąjunga, jį įgyvendina tarptautinis redaktorių tinklas, kuriam vadovauja Goethe’s institutas. Norėdami sužinoti daugiau, apsilankykite svetainėje www.perspectives-media.eu

  • 19:00
   PASIMATYMAI

   Rašytojos Julijos Fiedorczuk (Lenkija) skaitymai + pokalbis. Renginį moderuoja Jurga Tumasonytė. Renginio vieta – Kauno menininkų namai (V. Putvinskio g. 56).

   Renginį pristato Lenkijos institutas Vilniuje.

   Renginys vyks lenkų kalba su vertimu į lietuvių.

  • 21:00
   ATVIRAS MIKRAFAS

   Dėmesio visi rašantys! Registruokis į atvirą mikrafą ir festivalio scena Tavo. Paradui vadovauja MC Jovaras Kelpšas ir Emilė Pliuščikaitė. Veiksmas vyksta iki paskutinio norinčio. Renginio vieta – Kauno menininkų namai (V. Putvinskio g. 56).

   Registruokis: https://bit.ly/atviras-mikrafas-24

  • 10:00 - 18:00
   KNYGŲ LAISVĖ

   Bukinistų, antikvarinių knygynų ir nepriklausomų leidyklų mugė pačiame miesto centre.

   Mugę lydės ir festivalio bičiulių programa Studentų skvere (S. Daukanto g. 28) ir įvairiose Kauno vietose.

   Vieta – S. Daukanto g.

  • 13:00
   IŠEIVIAI IR NAMIŠKIAI

   Poetų Gvido Latako ir Artūro Valionio skaitymai + pokalbis apie Kauną jų gyvenime ir tekstuose. Pokalbį moderuoja Aistis Žekevičius. Renginio vieta – Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka (Laisvės al. 57).

  • 16:00
   DISKUSIJŲ FORUMAS

   Krizė ir solidarumas šiandieninėje Europoje: ką gali literatūra? | Crisis and Solidarity in Contemporary Europe: What can a Literature do?

   Dalyvauja rašytojos Julia Fiedorczuk (Lenkija), Sabrina Janesch (Vokietija), Auður Ava Ólafsdóttir (Islandija), Jaryna Čornohuz (Ukraina). Renginio vieta – Kauno menininkų namai (V. Putvinskio g. 56). Moderuoja – Eglė Murauskaitė.

   Renginys vyks anglų kalba.

   Šis renginys yra projekto PERSPECTIVES dalis. Projektą PERSPECTIVES iš dalies finansuoja Europos Sąjunga, jį įgyvendina tarptautinis redaktorių tinklas, kuriam vadovauja Goethe’s institutas. Norėdami sužinoti daugiau, apsilankykite svetainėje www.perspectives-media.eu

  • 19:00
   PASIMATYMAI

   Rašytojos Marianos Enriquez (Argentina) skaitymai + pokalbis. Renginį moderuoja Evelina Gužauskytė. Renginio vieta – Kauno menininkų namai (V. Putvinskio g. 56).

   Renginys vyks ispanų kalba su vertimu į lietuvių.

  • 12:00
   PUSPIEČIAI BE WIFI

   Ramus brančas su festivalio autorių knyga bendraminčių kompanijoje. Renginio vieta – Kultūros baras „Godo“  (Laisvės al. 89-1D) .

  • 17:00
   FESTIVALIO UŽSKLANDA

   Manto Adomėno skaitymai + pokalbis. Pokalbį moderuoja Jūratė Žuolytė. Renginio vieta – Kauno kamerinis teatras (Kęstučio g. 74A).

  • 11:00
   RYTAS SU POEZIJA AUTENTIŠKOJE TARPUKARIO VILOJE

   8 jaunieji Kauno poetai skaito savo poeziją autentiškoje pulkininko inžinieriaus Domininko Grabio ir jo žmonos Bronislavos Grabienės viloje. Renginį su muzikine palyda veda poetai ir skaitovai Neringa Daniulaitienė ir Povilas Venta Kuprys. Renginio vieta – „Vila Grabytė“ (Gailutės g. 19).

   Renginys – nemokamas. Vietų skaičius – ribotas. Būtina registracija: https://bit.ly/rytas-vila-grabyte

  • 11:00–16:00
   INTERAKTYVI SKAITYMO PATIRČIŲ INSTALIACIJA

   „Knygos prabyla tavaip. Interaktyvi skaitymo patirčių instaliacija“. Instaliaciją bus galima išvysti VDU Centrinių rūmų fojė (S. Daukanto g. 28). Ją pristato Lietuvos audiosensorinė biblioteka.

  • 11:00
   (NE)KUKLŪS TARPUKARIO LITERATŪROS SKAITYMAI ART DECO SALONE

   Lietuvos švietimo muziejus kviečia praverti tarpukario apartamentų duris ir leistis į intymią literatūrinę kelionę. Prisėdę jaukiame muziejaus salone, susipažinsime su tarpukario rašytojų meilės, subtilios aistros, kūniškumo temų raiška kūryboje, skaitysime šių kūrinių vaizdingiausias ištraukas.

   Renginio vieta – Lietuvos švietimo muziejus (Vytauto pr. 52).

   Dalyvavimas renginyje – įsigijus muziejaus bilietą.

   Organizatorius – Lietuvos švietimo muziejus.

  • 10:00–18:00
   REDAKCIJA ANT RATŲ

   BENDRA.lt – pirmoji Lietuvoje įtraukiosios žurnalistikos platforma, kviečianti gyventojus siūlyti idėjas naujiems žurnalistiniams darbams ir aktyviai įsitraukti į žiniasklaidos kūrimo procesus. Renginio metu susitiksite su BENDRA.lt žurnalistais ir aptarsite, kas svarbu Jums ir Jūsų bendruomenei, bei kokioms regioninėms problemos žurnalistai turėtų skirti daugiau dėmesio.

   Renginio vieta – Studentų skveras (S. Daukanto g. 28).

    

   Renginys dalinai finansuojamas Europos Sąjungos projekto PERSPECTIVES.

  • 12:00–18:00
   (IŠ)INSTALIACIJA „AKLAS PASIMATYMAS SU KNYGA“

   Jau tradicija tapęs renginys „Aklas pasimatymas su knyga“ suteikia knygoms ir jas skaitantiems antrą kvėpavimą. „Aklo pasimatymo“ metu dalyviai, nematydami viršelio, pasitelkdami tik nuojautą ir prieš tai knygas skaičiusių žmonių trumpas užuominas bei asmenines žinutes, paliktas ant įpakavimo, galės išsirinkti jau perskaitytą ir tolimesniam gyvenimui padovanotą knygą.

   Renginio vieta – Studentų skveras (S. Daukanto g. 28).

   Organizatorius – Ąžuolyno biblioteka.

  • 14:00–17:00
   INICIATYVA „GYVOSIOS KNYGOS“

   Socialinio renginio metu žmonės – gyvosios knygos – dalinsis savo unikalia patirtimi, skatindami bendruomenės tarpusavio supratimą, toleranciją ir pagarbą. Renginys, įkvėptas „Gyvoji biblioteka“ koncepcijos, leis dalyviams „perskaityti“ kitų žmonių gyvenimo istorijas ir taip prisidės prie dialogo formavimosi bei vyraujančių visuomenės stereotipų griovimo.

   Renginio vieta – Studentų skveras (Daukanto g. 28).

   Organizatorius – Ąžuolyno biblioteka.

  • 12:00–14:00
   EDUKACIJA-KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS ŠEIMOMS „MANO AVELĖS ŽALIOJ PIEVELĖJ“

   Parodysime, kaip pasigaminti vasara dvelkiančius augalų knygų skirtukus. Pasikalbėsime apie literatūrą, galėsite sudalyvauti linksmoje viktorinoje „5 sekundės literatūrai“ ir laimėti muziejaus prizų!

   Renginio vieta – Studentų skveras (Daukanto g. 28).

   Organizatorius – Maironio lietuvių literatūros muziejus.

  • Gegužės 10–11
   VAIKŲ KNYGŲ FESTIVALIS „GYVOS RAIDĖS“

   Jau kelerius metus iš eilės Maironio lietuvių literatūros muziejaus organizuojamas festivalis skirtas visiems – nuo pačių mažiausiųjų iki juos atlydinčių senelių, kvies į dvi dienas trunkančias linksmybes. Drauge žygiuosime, darbuosimės kūrybinėse dirbtuvėse ir smalsumą žadinsime įdomiose edukacijose skirtose tiek mažiesiems, tiek suaugusiems.

   Vaikų knygų festivalis „Gyvos raidės“ – tai džiuginančios bei neužmirštamos akimirkos visai šeimai!

   Plačiau: maironiomuziejus.lt

   Renginio vieta – Maironio lietuvių literatūros muziejus (Rotušės a. 13).

   Organizatorius – Maironio lietuvių literatūros muziejus.

  • 11:00
   EKSKURSIJA „ŽODŽIO MEISTRAI SENAMIESTYJE“

   Visi žinome, kad Kauno Rotušės aikštė tikrai pilna žodžio ir literatūros istorijos. Čia ir Maironio, ir Juozo Tumo Vaižganto muziejai, ir Adomo Mickevičiaus palikti ženklai. Bet žodžio kūrybos kupinos ir Vilniaus bei šalutinės senamiesčio gatvelės, tad būtent po jas ir keliausime pasižvalgyti.

   Ekskursiją veda gidė, poetė, skaitovė Neringa Daniulaitienė.

Programos archyvas