Kauno literatūros savaitė gegužės 14 d. kviečia skaitytojus pasinaudoti paskutine proga pasinerti į tarptautinę rašytojų ir knygų šventę. 

Sekmadienio ryto meniu – ramaus skaitymo renginys „Puspiečiai offline“. Jaukioje bendraminčių aplinkoje, atsijungus nuo interneto, niekas netrukdys susitelkti į knygą, kurią atsinešit patys arba išsirinksite iš festivalio lentynos. Renginys vyks kultūros kavinėje „Godo“, kuri žada pasirūpinti gardžiu branču su čekiškais akcentais. Gali būti, kad kavinėje sutiksite ir į festivalį atvykusius autorius. 

Antanas Šileika, nuotraukos autorius – Liudas Masys

Po pietų kviečiame į Kauno kamerinį teatrą, kuriame viešpataus intriga ir nuotykis. Čia geriausias detektyvų ir trilerių specialistas šalyje Ernestas Parulskis („Nenušaunami siužetai“) į sceną pakvies iš Kanados atvykstantį Antaną Šileiką ir Bernardą Gailių. Rašytojai kalbėsis ne tik apie savo naujausius romanus, bet ir Vakarų nuotykinės literatūros tradiciją bei lietuvių pasiekimus aštriųjų siužetų srityje. Antanas Šileika šiuo požiūriu yra išties unikalus autorius – kurdamas angliškai, jis remiasi moderniausiais pasakojimo modeliais, bet savo romanuose pasakoja apie dramatišką XX amžiaus Lietuvos istoriją. Tad ne veltui šnipų romanas „Laikinai jūsų“ apie pirmąjį Lietuvos saugumo tarnybos vadovą vadinamas Jameso Bondo sagos lietuviškuoju atitikmeniu, o „Pogrindis“, paremtas Juozo Lukšos biografija, pasaulinei auditorijai pristato lietuvių partizanų pasipriešinimą Stalino tironijai. 

Bernardas Gailius, nuotrauka – „Aukso žuvys“

Bernardo Gailiaus trileris „Kraujo kvapas“ taip pat nukelia į šį laikotarpį, kurį pokario istorikas (beje, taip pat Bondo gerbėjas) puikiai išmano. Pirmoji grožinė Gailiaus knyga, mirtina dvikova tarp partizanų vado ir agento smogiko slapyvardžiu Maskva, susilaukė daug teigiamų įvertinimų ne tik dėl temos perteikimo, bet ir dėl intriguojančio pasakojimo.  

Kati Hiekkapelto

Paskutinis festivalio vakaras skirtas skandinaviškam detektyvui. Jį atstovaus iš salos Šiaurės Suomijoje atvykstanti autorė Kati Hiekkapelto. Į keliolika kalbų išverstus jos kriminalinius romanus „Klajūnai“, „Bejėgiai“ ir „Kolibris“ pamėgo ir lietuvių skaitytojai. Hiekkapelto knygos užima solidžią vietą „Nordic noir“ žanre: jose ir įtemptas, vaizdingas pasakojimas, ir aktuali socialinė kritika. Su pankroko grupėje grojančia ir performansus kuriančia rašytoja kalbėsis žurnalistas ir knygų apžvalgininkas Audrius Ožalas.  

Gegužės 14 d. programa: „Puspiečiai offline“ knygių lauks nuo 12 val. kultūros bare „Godo“ (Laisvės al. 89-1D), sekmadieniniai pasimatymai Kauno miesto kameriniame teatre su Antanu Šileika ir Bernardu Gailiumi – 16 val., su Kati Hiekkapelto – 18 val. Pastarasis renginys bus su vertimu į lietuvių kalbą.

Susitikime Kauno literatūros savaitėje!  

Festivalio programa

Festivalio rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Kauno miesto savivaldybė.