Kaip ir kiekvieną rudenį, Kauno literatūros savaitė kviečia jungtis į kūrybines dirbtuves, kurios šiemet skirtos pjesės žanrui. Dirbtuves ves prancūziškai rašantis dramaturgas Aristide Tarnagda (Burkina Fasas). 2024 m. pavasarį lankysis ir Kaune: pagal jo pjesę Nacionaliniame Kauno dramos teatre bus statomas spektaklis. Šis spektaklis yra tarptautinio Kūrybiškos Europos projekto „Deconfining: Deconfining Arts, Culture and Policies in Erurope and Africa“, siejančio Europos ir Afrikos teatro bei vizualinės kultūros menininkus, dalis.

Aristide Tarnagda – pripažintas Afrikos teatro menininkas, dramaturgas ir režisierius, festivalio „Les Récréatrales“ vadovas, ne kartą dirbęs Europoje: 2013 m. jis buvo pakviestas į Avinjono festivalį su pjese „Et si je les tuais tous, madame?“, 2017 m. Avinjone buvo skaitomas jo tekstas „Sank ou la patience des morts“, 2019 m. Vitry prie Senos teatre „Théâtre Jean Vilar“ įvyko jo režisuoto spektaklio premjera. Projektui, kuriame NKDT dalyvauja su daugiau nei 10 Europos ir Afrikos teatrų, Aristide Tarnagda rašo pjesę, pagal kurią mišri Lietuvos, NKDT ir „Les Recreatrales“ festivalio (Burkina Fasas) teatro menininkų komanda sukurs spektaklį. Jį režisuos Naubertas Jasinskas.

Belaukiant premjeros, lapkričio 14 ir gruodžio 7 dienomis, 18 val. vyks nuotolinės kūrybinės dirbtuvės su šiuo dramaturgu. Jų metu Tarnagda kvies nusimesti įprastus dramaturgijos rėmus ir į draminį tekstą pažvelgti savitu būdu.

Dirbtuvės skirtos literatūros studentams, praktikuojantiems dramaturgams, scenos menų atstovams iš viso pasaulio. Jos vyks prancūzų kalba dalyvaujant prancūzų kalbos konsultantams. Dalyvių amžius – neribojamas. Dirbtuvių dalyviai kviečiami po ranka turėti savos kūrybos tekstų.

Nuotolinės dirbtuvės vyks Microsoft Teams platformoje. Vieno susitikimo trukmė – 2 val.

Registracija: http://tiny.cc/registration_to_workshop

Daugiau informacijos čia.

Dirbtuves organizuoja: Nacionalinis Kauno dramos teatras, Kauno literatūros savaitė, Vytauto Didžiojo universiteto Frankofonijos šalių centras.

Dirbtuvės yra Kūrybiškos Europos projekto DECONFINING dalis.

Projektą finansuoja Europos sąjunga, ko-finansuoja Lietuvos kultūros taryba.