Vytauto Didžiojo universiteto organizuojamas tarptautinis rašytojų ir knygų festivalis „Kauno literatūros savaitė“ kviečia poeziją rašantį 18-26 metų jaunimą į kūrybinio rašymo dirbtuves su Jaunojo Jotvingio ir Lietuvos rašytojų sąjungos premijų laureatu poetu Donatu Petrošiumi. Dirbtuvės vyks VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23) spalio 25–28 d. 16:00–19:00 val., skaitymai – spalio 29 d.

Dirbtuvių metu Donatas Petrošius (knygų „Iš tvermės D“, „Aoristas“ autorius) pasidalins savo poetine  patirtimi – kaip atsiranda sumanymai ir motyvai, kaip vyksta kūrybinis darbas, kūrinio redagavimas ir šlifavimas, kokiais būdais tekstai pasiekia leidėją bei skaitytoją. Dirbtuvių dalyviai turės retą progą mažame rate atidžiai perskaityti bei aptarti savo kūrinius, apsikeisti kolegiškais vertinimais ir komentarais, gauti profesionalių patarimų. 

„Autorius yra savo vidinio kalbinio srauto rūšiuotojas, nusprendžiantis, kada tekstai prasideda, kur jie baigiasi. Kurie viešintini, kurie – ne. Kurie naudingi, o kurie nuodingi. Kurie nenaudingi – bet vertingi. Kurie nuodingi, bet, pavartojus su saiku – gydantys. Kada iš viso to randasi eilėraštis, o kada – atvirkščiai. Yra dienų ar situacijų, kai padeda literatūros mokslai, metodai, techninės pastabos. Bet rašantieji nuolat susiduria su aklavietėmis, iš kurių įmanoma išsprūsti tik pasitelkus intuiciją. Arba apgraibomis“, – teigė D. Petrošius.

Poetas savo paties rašymus ir nuolat pasitaikančius mokymus rašyti pavadintų vidurio kelio ieškojimais – tarp matematinio tikslumo ir neapibrėžtumo, pertekliaus ir tuštumos. „Daugiau nei dešimt metų esu Jaunųjų filologų konkurso jaunųjų poetų vertintojas, skatintojas, konsultantas, o galiausiai, kai mokiniai virsta studentais, literatūros debiutantais – eilėraščių knygų redaktorius. Netikiu, kad įmanoma išmokti rašyti ar kitą išmokyti literatūros paslapčių. Bet kai nemokantieji sueina į vieną krūvą, randasi pojūtis, kad ne viskas prarasta“, – teigė D. Petrošius. 

Visiems dalyviams bus įteikti  pažymėjimai. Atrinktus tekstus planuojama publikuoti. Dirbtuvės baigsis literatūriniu vakaru, kurio metu dalyviai galės pristatyti savo kūrybą viešai.  

Registracija: norinčiųjų dalyvauti prašome iki spalio 17 d. užpildyti registracijos anketą https://bit.ly/kurybinio-rasymo-savaite-vdu-2022, prie kurios pridėkite trumpą motyvacinį laišką su 5 originaliais eilėraščiais. Rašant motyvaciją prašome paminėti, kodėl norima dalyvauti seminare ir kokia jūsų literatūrinė (rašymo, publikavimo, dalyvavimo skaitymuose) patirtis.

Atrinktus kandidatus organizatoriai informuos el. paštu. Kviečiame registruotis atsakingai, įvertinti galimybes dalyvauti seminare visomis dienomis.  

Dalyvavimas – nemokamas. Dalyvių skaičius ribotas. 

Kontaktas pasiteirauti: Neringa Daniulaitienė,  literaturos.savaite@vdu.lt.

Šios dirbtuvės – jau trečias „Kauno literatūros savaitės“ organizuojamas edukacinis renginys: 2020 metais esė dirbtuves vedė Laurynas Katkus, 2021-aisiais prozos dirbtuvėms vadovavo Danutė Kalinauskaitė.

Seminaro organizatoriai: Kauno literatūros savaitė, Vytauto Didžiojo universitetas

Oficialus partneris: „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“
Rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba