2021 m. spalio 21 d.

Šią savaitę, spalio 19-22 d., net dvylika atrinktų jaunųjų literatūros kūrėjų iš visos Lietuvos dalyvauja Kauno literatūros savaitės ir Vytauto Didžiojo universiteto organizuojamose dirbtuvėse su iš Kauno kilusia rašytoja, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate Danute Kalinauskaite. Dirbtuvėms jaunieji autoriai iš anksto pateikė trumposios prozos tekstus, kuriuos  su rašytoja ir kolegomis kartu aptarinės, tobulins ir ieškos geriausių išraiškos formų. 

Ką apie šias dirbtuves sako jų dalyviai?  

Rasa Antanavičiūtė, VDU Literatūros kūrybos, kritikos ir komunikacijos magistrantė, po pirmosios dirbtuvių dienos: „Pirmasis susitikimas su Danute Kalinauskaite paliko labai gerą įspūdį. Buvo be galo įdomu klausyti prozininkės įžvalgų, kad rašytojo stilius – lyg piršto anspaudas, kad kūryba – didelė laisvė, kurioje stebuklingi dalykai gali būti realesni už mus pačius. Su nekantrumu laukiu kitų susitikimų, kurių metu bandysime tapti Šerlokais Holmsais, nagrinėdami vieni kitų tekstus“. 

Linas Daugėla, VU Lietuvių filologijos bakalauras, įpusėjus dirbtuvėms: „Išties smagu, kad galiu dalyvauti šiose dirbtuvėse. Su rašytoja Danute Kalinauskaite kalbame apie literatūrą, knygas, trumposios prozos žanrus, aptariame, kas jiems svarbu. Smagu, kad galime paskaityti vieni kitų kūrybos, pasidalinti mintimis, išgirsti vieni kitų nuomonę apie savo kūrinį, taip pat gauti naudingų rašytojos patarimų“.  

Spalio 23 d. 18 val. dirbtuvių dalyviai stos ant kultūros baro „,Godo“ (Laisvės al. 89-1D, Kaunas)  scenos ir pasidalins išgrynintais trumposios prozos kūriniais su klausytojais. Savo kūrybą vakaro metu skaitys ir pati dirbtuvių vedėja rašytoja Danutė Kalinauskaitė. Kviečiame ateiti paklausyti ir palaikyti! 

Projekto organizatoriai: Kauno literatūros savaitė ir Vytauto Didžiojo universitetas 

Oficialus partneris – Kaunas 2022 

Bičiulis – kūrybinė iniciatyva „Puota“ 

Fotografijos autorius Julians Trofimovs