S. Aleksijevič – savito dokumentinės literatūros žanro, kurį vadina „balsų romanu”, kūrėja. Pagrįstas šimtais interviu, jis leidžia iš autentiškų pasisakymų sukurti plačią gyvenimišką ir dvasinę dabarties panoramą. Rašytoja rašo apie dramatiškus sovietmečio įvykius ir savosios kartos patirtis – karą Afganistane, Sovietų Sąjungos griūtį, Černobylio katastrofą ir jos padarinius, o pastaraisiais metais išgarsėjo kaip aktyvi Baltarusijos diktatūrinio režimo kritikė. 2000-aisiais dėl politinio persekiojimo rašytoja buvo priversta išvykti iš šalies, vėliau grįžo, tačiau 2020-aisiais numalšinus Baltarusijos revoliuciją vėl paliko tėvynę. Į Lietuvą ji atvyksta iš Vokietijos, kur šiuo metu gyvena.
S. Aleksijevič knygos išverstos į daugiau nei penkiasdešimt kalbų. Lietuviškai pasirodė net penkios jos knygos – „Paskutinieji liudytojai“, „Karo veidas nemoteriškas“, „Laikas iš antrų rankų“, „Černobylio malda“, „Cinko berniukai“. Pagal pastarąsias dvi knygas režisierius Eimuntas Nekrošius sukūrė teatro spektaklį, o knygos „Černobylio malda” motyvais sukurtas HBO serialas, filmuotas ir Kaune.
Šį rudenį rašytoja Svetlana Aleksijevič dalyvavo „Kauno literatūros savaitės” pradėtame naujame literatūrinių susitikimų cikle „Šetenių skaitymai”.

M. Kubakovos nuotr.