2021 m. rugsėjo 1 d.

„Kauno literatūros savaitė“ ir Vytauto Didžiojo universitetas spalio 19–22 d. kviečia visų Lietuvos aukštųjų mokyklų ir kolegijų studentus į kūrybinio rašymo seminarą su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate, prozininke Danute Kalinauskaite.

Seminaro metu Danutė Kalinauskaitė („Niekada nežinai“, „Skersvėjų namai“) pasidalins savo rašytojiška patirtimi – kaip atsiranda sumanymai ir motyvai, kaip vyksta kūrybinis darbas, kaip kūrinys redaguojamas, šlifuojamas, kokiais būdais tekstai pasiekia leidėją bei skaitytoją. Seminaro dalyviai turės retą progą mažame rate atidžiai perskaityti bei aptarti savo kūrinius, apsikeisti kolegiškais vertinimais ir komentarais, gauti profesionalių patarimų.

Anot Danutės Kalinauskaitės, „kūrybinio rašymo dirbtuves visada įsivaizdavau ne vien kaip pažadinančias ar paskatinančias būsimą rašytoją, mokančias rašytojo amato paslapčių, bet pirmiausia kaip padedančias (per savo pačių ir profesionalų kūrinius) suvokti tekstą, tai yra, ugdančias gerą, pagaulų skaitytoją. Tik gebantis perprasti visus kūrinio lygmenis, struktūrą, niuansus, potekstę, mokantis skirti gerą stilių nuo blogo arba išvis jokio – gali viltis tapti rašytoju“, – teigia D. Kalinauskaitė. Ko iš seminaro tikisi pati  jo vadovė? „Man įdomu jaunų žmonių santykis su literatūra – žodžių menu – šiandien, įsigalėjus vaizdo kultūrai. Laukiu tekstų ir susitikimų“, – prisipažįsta rašytoja.

Visiems dalyviams bus įteikti  pažymėjimai. Atrinktus tekstus planuojama publikuoti. Seminarą užbaigs bendra vakarienė ir literatūros vakaras, kurio metu dalyviai galės savo kūrybą pristatyti viešai.

Seminaro datos: spalio 19–22 d., 16:00–19:00 val.

Seminaro vieta: VDU, V. Putvinskio g. 23, Kaunas (seminaras vyks laikantis visų NVSC rekomendacijų dėl COVID-19 suvaldymo; seminare gali dalyvauti tik Galimybių pasą turintys asmenys).

Registracija: norinčiųjų dalyvauti prašome iki spalio 10 d. užpildyti registracijos anketą, joje pateikiant ir originalų, iki šiol neskelbtą trumposios prozos kūrinį (iki 6000 žodžių). Atrinktus kandidatus organizatoriai informuos el. paštu. Registruokitės atsakingai, įvertindami galimybes dalyvauti seminare visomis dienomis.

Dalyvavimas seminare nemokamas. Dalyvių skaičius ribotas. Dalyviams iš kitų Lietuvos miestų organizatoriai spalio 19-22 dienomis gali suteikti nemokamą apgyvendinimą.

Daugiau informacijos: Neringa Daniulaitienė, el. p. literaturos.savaite@vdu.lt, tel. +370 699 76434.

Seminaro organizatoriai: Kauno literatūros savaitė, Vytauto Didžiojo universitetas.

Oficialus partneris: Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022.

Fotografijos autorė: Monika Požerskytė.