Jau trečią kartą kviečia jauniesiems autoriams skirtas Kauno literatūros savaitės renginys „Nauji vėjai + atviras mikrafas“. Kaip sako organizatoriai, tai renginys be pabaigos – scena atvira tol, kol į ją neįžengia paskutinis norintis paskaityti savo kūrybą.

Pirmojoje dalyje erdvė suteikiama perspektyviausiems Kauno ir regiono jauniesiems rašytojams, kuriuos rekomendavo literatūros ekspertai, rašytojai ir kritikai. „Nauji vėjai“ ypatingi tuo, kad čia galima išgirsti įvairių žanrų kūrinių: ne tik poezijos, prozos, bet ir slemo, dramos. Tarp dalyvių – ir niekada anksčiau viešai neskaitę, tad šis viešas pasirodymas jiems yra svarbus įvykis, galbūt žymintis naują jų kaip kūrėjų gyvenimo etapą. Šiais metais renginio metu savo kūrybą pristatys: Dominyka Budinavičiūtė, Motiejus Lazauskas, Andrius Patiomkinas, Emilė Pliuščikaitė, Orestas Razumas. Siurprizų laukite iš „Naujų Vėjų“ alumnų. Į sceną žengs ir tarptautinio jaunųjų autorių „Prix Laurence“ (Liuksemburgas) konkurso, su kuriuo Kauno literatūros savaitė bendradarbiauja jau antrus metus, finalininkė Elzė Dubnikovaitė. Muzikinė renginio palyda – pianistė Evangeline Ūsienė (Singapūras/Lietuva).  

Antrojoje dalyje – atviras mikrofonas, kuriam vadovauja slemeris, slemo renginių vedėjas Jovaras Kelpšas. Dalyvauti gali kiekvienas, kuris rašo ir nori sulaukti atgarsio. Į vieną vietą suburti autoriai čia suras savo klausytoją ir skaitytoją. Šiais metais prie atviro mikrofono stos net 22 autoriai.

Veiksmas vyksta iki paskutinio norinčio. Balsuoja publika, o nugalėtojus apdovanoja knygynas „Kolibris“.

Literatūrinių kūrinių skaitymas – tai rašytojo ir jo auditorijos pažinties pradžia. Jauniems rašytojams – tai ir jaudulys, ir pamokos jį suvaldant. Klausytojams – naujų veidų ir jų pasaulių atradimas. 

Pakartojimo nebus. Nepraleiskite! 

„Nauji vėjai + atviras mikrafas“ vyks gegužės 12 d., penktadienį, 21.15 val., Kauno kultūros centro terasoje (Vytauto pr. 79, Kaunas). Renginį veda Neringa Butnoriūtė, MC Jovaras Kelpšas. Durys atveriamos 21 val.   

Registracija iki gegužės 8 d.: https://bit.ly/atviras-mikrafas

Festivalio programa.

Festivalio organizatorius: Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakultetas.

Festivalio rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Kauno miesto savivaldybė. 

Renginio rėmėjas: knygynas „Kolibris“.