Gegužės 14-ą, sekmadienį, baigėsi trečioji Kauno literatūros savaitė.  

Nuo tada, kai ji prasidėjo, atrodo, praėjo pusė amžiaus. 

O kartu viskas pralėkė labai greitai, ir keliaujant nuo skaitymų prie skaitymų prisimiršdavo, kiek daug žmonių yra prie jų prisidėję. 

Norime juos prisiminti. Ir padėkoti.

Taigi: 

• 16 autorių ir atlikėjų iš 7 šalių,

• 5 „Naujų vėjų“ jaunieji ir 22 „Atviro mikrafo“ dalyviai,

• 11 moderatorių,

• 6 kūrinių vertėjai raštu,

• 4 vertėjai žodžiu,

• keliolika savanorių ir kitaip padėjusių skaitymus rengti, lydėjusių svečius,

• Mes, festivalio organizatoriai, 5 žmonės, nors iš tikrųjų reikėtų priskaičiuoti dar mažiausiai dešimt žmonių,

• 14 leidyklų ir bukinistų „Knygų laisvėje“,

• žurnalistai, kalbinę autorius ir organizatorius. 

Kiek iš viso? Daugiau nei šimtas žmonių!

Su dėkingumu norime paminėti įstaigas, kurios mus remia finansiškai ir ne tik. Mūsų steigėjas – Vytauto Didžiojo universitetas. Pagrindiniai mecenatai – Kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė. Draugai – Čekijos Respublikos ambasada ir Čekų literatūros centras. Leidykla „Alma litera“ ir knygynas „Kolibris“. 

Taip pat turime paminėti Jus, festivalio lankytojus ir klausytojus. Šiemet jūsų buvo daugiau nei bet kada – iš viso apie 1000 žmonių. 

Labai jums dėkui už ištikimybę ir palaikymą. Tikimės jo ir toliau – jis mums labai reikalingas. Savo ruožtu, stengsimės jūsų neapvilti. 

Šią akimirką jau žiūrime į priekį ir matome rugsėjį ryškėjant antruosius „Šetenių skaitymus“,  o už jų – tokias datas: 2024 metų gegužės 812. Tai kitos, ketvirtosios,„Kauno literatūros savaitės“ data. 

Geros vasaros ir iki susitikimų mūsų renginiuose! 

P.S. Desertas. Negalime nepasidalinti Danutės Kalinauskaitės atsiliepimu apie festivalį: 
„Kauno literatūros savaitė“ man buvo ne atvažiavimas į renginį Kauno menininkų namuose, o sugrįžimas. Ne vien todėl, kad atėjusi vaikystės draugė padovanojo  pražydusią obels šaką iš buvusių namų („nulaužiau per tvorą“), o pusbrolis – kiemo alyvų. Nežinau, kokiu būdu, kokiais kanalais prasimuša senojo Kauno, literatūros miesto, galingo tradicijomis, klasikų biografijomis ir likimais, dvasia.  Labai šilta, supratinga, pagauli publika, gyvai reaguojanti į humorą (gerai žinau, kas yra beveik atsistoti ant galvos, kad tik sudomintum, o į tave vis tiek žiūri plynais veidais, ir nė krust). . Intriguojanti  „Literatūros savaitės“ programa: Paolo Giordano, Andris Kalnazols ir kiti įvairiose Kauno vietose, Nauji vėjai plius mikrafas, vienas už kitą įdomesni  moderatoriai, ir galiu tik graužtis, kad viso to nepatyriau, nemačiau, nes kitą dieną turėjau išskristi į Sakartvelą ir tegalėjau tenkintis nuograužomis socialiniuose tinkluose.“